STRONA

Najczęściej Zadawane Pytania

 

NZP

Od początku istnienia mojej strony dostaję coraz więcej listów, a wiele z nich zawiera pytania dotyczące moich podróży lub po prostu samej strony. Część z tych pytań powtarza się. Jak na razie staram się każdemu odpisywać, ale chyba już czas ułatwić sobie zadanie i spisać te pytania wraz z odpowiedziami. Jeżeli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi której szukasz to proszę napisz do mnie.

 

Napisz do mnie
arek@adamski.pl

 

Podziwiam niebywałą sprawność systemu wysyłania kartek. Skąd taki dobry skrypt, jeżeli to nie tajemnica?
Jest to skrypt do wysyłania kartek, który bardzo przerobiłem i dostosowałem do mojej strony. Oryginalny skrypt dostępny jest na stronie www.ginini.com/software/postcard-direct/

Jak tworzy się e-booki w formacie PDF? Czy trzeba mieć pełną wersję Arcobata?
Dokumenty w postaci plików PDF można tworzyć za pomocą pełnej wersji Acrobata, ale program ten sporo kosztuje. Równie dobrze można skorzystać z darmowych programów. Ja używam programu HTMLDOC, który konwertuje pliki HTML na plik PFD. Program można pobrać ze strony producenta: www.easysw.com/htmldoc/

Pilnie potrzebuję pełną wersję sterownika do aparatu cyfrowego HP 618 bo zapodziałem gdzieś oryginalną płytkę i nie mogę teraz zgrać zdjęć z aparatu. Czy możesz mi skopiować i przesłać płytkę z tym sterownikiem?
Oczywiście że tak. W tej sprawie proszę o kontakt e-mailowy.

Czy dostajesz pieniądze za artykuły które piszesz dla portali?
Niestety nie ;-) W zamian za dostarczenie opracowanych materiałów mam jedynie satysfakcję, że teksty mojego autorstwa znajdują się na stronach portalu.

Dlaczego galerii zdjęć nie można obejrzeć pod Netscapem?
Galeria zdjęć jak i inne części mojej strony zbudowane są z użyciem tzw. pływających ramek i dlatego niektóre przeglądarki mogą nieprawidłowo wyświetlać strony. Do oglądania mojej strony polecam przeglądarkę Internet Explorer.

Skąd mieliście rozkład autobusów Grehound podczas wyprawy USA 2001?
Nie mieliśmy rozkładu. Dostaliśmy tylko książeczkę w której była mapka z  czasami przejazdu pomiędzy głównymi miastami USA. Godziny odjazdu autobusów sprawdzaliśmy na bieżąco na dworcach Greyhounda.

Czy możesz wpisać mi znaczenie imienia XXXXX z "Księgi imion na trzecie tysiąclecie" ?
Nie jestem w posiadaniu tej książki - zapraszam do księgarń lub do internetowej księgarni wysyłkowej Wydawnictwa Astrum na stronie www.astrum.wroc.pl

Czy możesz podać namiary na niedrogie miejsca noclegowe w Chorwacji (Holandii)?
Niestety nie dysponuję żadnymi namiarami do schronisk, hoteli, kempingów i innych miejsc zakwaterowania zarówno w Chorwacji jak i w Holandii.

Czy znasz jakieś biuro turystyczne, które organizuje rowerowe wyprawy? Interesują mnie imprezy zarówno krajowe jak i zagraniczne. Szukałem już prawie wszędzie, i nigdzie nie mogę znaleźć konkretów, są jedynie opisy z wypraw.
Takie wyprawy rowerowe organizuje BIRD SERVICE - więcej na stronie
www.bird.pl