USA

Raport 7

 

Data
31.03 - 27.04.2001

 

 

USA

 

 

 

Napisz do mnie
arek@adamski.pl

 

 

Tekst: Arek Adamski

Key West 8-9.04.2001

Jak tylko Floryda znalazła się w naszych planach podróżniczych wiadome było, że nie poprzestaniemy na Miami. Nie można przecież ominąć najbardziej na południe wysuniętego punktu Stanów Zjednoczonych - uroczej wyspy Key West.

Błękitne laguny

Archipelag kilkudziesięciu wysp Floryda Keys tworzy jedyny w swoim rodzaju ciąg, któryDom na wyspie Key West uzupełniony o 42 mosty jest drogą pośrodku oceanu. Przez dwieście kilometrów można podziwiać piękno zespołu tych wysp oraz płytkie, błękitne laguny, wyłaniające się z turkusowego oceanu. Miejscami po obu stronach drogi widać tylko horyzont Atlantyku. Płytkie wody i biały piasek na dnie tworzą kolory, jakich trudno szukać gdzie indziej. Małe bezludne wyspy widoczne w oddali okrywa zieleń drzew. Na samym końcu tej palmowej drogi znajduje się Key West.

Zachody słońca

Miasto Ernesta Hemingwaya to urocze uliczki z drewnianymi Plaża w Key West domami, które toną w zieleni drzew i kwiatów. Ogród wokół domu sławnego pisarza jest niczym zielona dżungla pośrodku miasta. To z Key West jest najbliżej do Kuby i to tutaj można podziwiać niesamowite zachody słońca nad oceanem. Koniec dnia wieńczy spektakl z udziałem słońca i wody. Kontynuują go ludzie zgromadzeni na brzegu, rozbawiani przez ulicznych grajków, mimów, magików i akrobatów. Potem zabawa przenosi się do barów, gdzie kwitnie nocne życie w rytmie granej na żywo muzyki. Niemal wszystkie atrakcje i klimaty Key West można znaleźć na głównej ulicy miasta - Duval St.

Koguty i sielskie klimaty

O różnicach miedzy Key West, a innymi wyspami można przekonać się bardzo szybko. Sama wyspa nie jest duża, ale do jej zwiedzania wynajęliśmy rower. Poruszając się po bocznychRower ułatwia zwiedzanie Key West uliczkach bez trudu można wyczuć tajemniczą atmosferę. Z nienacka zaskakuje cisza, przerywana nagle pianiem koguta. Piękne domy położone w cieniu rozłożystych drzew są na całej wyspie, ale najbardziej niesamowite znalazłem w miejscu zwanym Truman Annex, które jest ostoją ciszy i elegancji. Częściowo zamknięte i odizolowane od reszty miasta osiedle składa się z kilku ulic. Zadbane posesje cieszą już samym widokiem, a spokojna okolica i różnorodna zieleń wprawiają w zachwyt. Tak wyobrażałem sobie Key West i odnalazłem to czego szukałem.

Wyspa Key West to punkt zwrotny w naszej wyprawie. Teraz ruszamy na zachód - chcemy dostać się do Teksasu, co może nam zająć kilka dni.

 

<<< Wstecz                                                                                                            Dalej >>>