PODRÓŻE

Chorwacja

 

Data
08.10 - 17.10.2000

 

  

 

Napisz do mnie
arek@adamski.pl

 

 

W październiku 2000 roku miałem okazję być na dziesięciodniowej wycieczce w Chorwacji. Przedstawiam tutaj opisy najciekawszych miejsc jakie odwiedziłem, zdjęcia i kilka informacji praktycznych.

Wyjechaliśmy autokarem 8 października z Wrocławia. Trasa wiodła przez Czechy, Austrię i Słowenię. Celem była część Chorwacji zwana Dlamacją, a dokładniej miejscowość Vodice, która miała stać się naszą bazą wypadową na nastepne dni. Zanim jednak dojechaliśmy do Vodic odwiedziliśmy Park Narodowy Plitvickie Jeziora. Aby tam dotrzeć musieliśmy skorzystać z objazdu drogi z powodu rozminowywania pozostałości po wojnie.  Ponieważ objazd wydawał się dość spory skręciliśmy w boczną drogę aby przejechać na skróty. Niezapomnianym przeżyciem był z pewnością przejazd autokarem przez tą górską, wyboistą i wąską jak się okazało drogę. 

Przejechaliśmy kilkadziesiąt kilometrów przez wyludnione tereny. Wioski zniszczone podczas wojny przedstawiały widok z innego świata. Spalone i ograbione zabudowania, mury podziurawione pociskami, zarośnięte ogródki, porzucone i zniszczone samochody. Wprawdzie początek wizyty w Chorwacji nie był zbyt optymistyczny ale jak się później okazało inne miejsca były zdecydowanie bardziej przyjazne. 

 

                                                                                                         Dalej >>>