AUTOR

O autorze

Arkadiusz Adamski - aktualne zdjęcie

Witam! 

Nazywam się Arkadiusz Adamski i jestem autorem tej strony. Mieszkam we Wrocławiu. 

Już w szkole podstawowej zainteresowałem się komputerami, i tak zostało do dziś. Wprawdzie ukończyłem studia ekonomiczne w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, ale moja praca zawodowa od samego początku związana jest z branżą komputerową.

"Niektórzy ludzie postrzegają rzeczy w ich naturalnym stanie i zadają sobie pytanie: dlaczego? Ja marzę o rzeczach, których nigdy nie było, i mówię sobie: dlaczego nie?"  GEORGE BERNARD SHAW

Autor w czasie wędrówki górskim szlakiem na górę SkopiecKażdy wolny weekend staram się spędzać na górskich wędrówkach lub rowerowych wycieczkach po Polsce. Ponieważ ciekawych miejsc jest bardzo dużo, to za każdym razem wybieram się gdzie indziej, żeby zobaczyć jak najwięcej. Najbardziej cenię sobie jednak dłuższe wyprawy do odległych miejsc.

"Wiedzę o świecie można zdobyć tylko w świecie, nie w domu." LORD CHESTERFIELD

Podróżowanie i poznawanie nowych miejsc jest moją pasją i stąd internetowe strony wypełniam przede wszystkim relacjami z moich podróży. Mogę w ten sposób zrealizować swoje marzenie o publikacji własnych materiałów mając nadzieję, że podawane przeze mnie informacje przydadzą się innym podróżnikom. Przy okazji tworzy się kolorowy pamiętnik z moich wspomnień i zdjęć, zawierający chwile których nigdy nie zapomnę, miejsca które wywarły na mnie wrażenie, piękno przyrody, cuda natury i niezwykłe dzieła człowieka.

"Każdy człowiek, którego spotykam, jest ode mnie w pewien sposób lepszy. Tak postrzegam ludzi." EMERSON

Dzięki internetowi poznaję wielu wspaniałych ludzi. Od jednych sporo się dowiaduję, innym sam udzielam w miarę możliwości informacji. Niektórzy pytają o podróże lub o to jak zrobić własną stronę, a  kto inny zaskakujeAgnieszka i Arek, SŁOWENIA 2002 mnie i przesyła swoje relacje z podróży lub oferuje pomoc i informacje. Kilka razy zwiedzałem świat z podróżnikami poznanymi właśnie przez internet.

O ile na początku mojej przygody z podróżowaniem bardzo często zdarzało się, że wyruszałem na wyprawy samotnie, to teraz mam już moją Agnieszkę i razem zwiedzamy świat. Wyjeżdżamy w nowe miejsca tak często, jak to tylko możliwe, a każda, nawet najkrótsza wycieczka sprawia nam wiele radości. 

Po kilkuletniej przerwie w intensywnym podróżowaniu wracamy na nowe szlaki ale tym razem we czworo. Wraz z dwiema córkami ruszamy na coraz dalsze wycieczki i pokazujemy im świat o którym wcześniej im opowiadaliśmy. I okazuje się że tak jak i my pragną coraz to nowych wycieczek.

Dla wszystkich moich imiennKSIĘGA IMION na trzecie tysiąclecieików zamieszczam poniżej opis imienia Arkadiusz z "Księgi imion na trzecie tysiąclecie". Charakterystyka zawiera opis niemal dokładnie pasujący do mojej osoby, więc dowiesz się z niej co nieco jaki jestem :-)

 

Arkadiusz

"Bez próżnowania nie ma prawdziwego szczęścia" Anton Czechow

IMIENINY: 12 I, 4 III, 1 VIII, 13 XI.
POCHODZENIE: greckie.
ZNACZENIE: wywodzący się z Arkadii, krainy szczęścia na Peloponezie.
W INNYCH JĘZYKACH: ang., fr. - Arcadius; hiszp., wł. - Arcadio; niem. - Arkadi; ros. Arkadij.

CHARAKTERYSTYKA: Błędny rycerz, twardo stojący nogami na ziemi. Trudniej o większą sprzeczność? A jednak! Z jednej strony - romantyzm i idealizm, z drugiej strony - praktycyzm i upór. Z jednej - marzycielstwo i wrażliwość, z drugiej silna wola i konsekwencja. Na szczęście z powodzeniem udaje Ci się pogodzić te sprzeczności. Szukasz nowych dróg, zainteresowań, ideałów, pociągają Cię nowe dziedziny wiedzy, nowatorskie rozwiązania, technologie przyszłości, a także dalekie, egzotyczne kraje. Z upodobaniem zajmujesz się wszelkimi nowinkami, modami, nieznanymi możliwościami. Na zainteresowaniu się jednak nie kończy: dzięki swojej żywotności i dużemu zasobowi energii starasz się te pomysły realizować. Twoim atutem jest także odporność zarówno fizyczna, jak i psychiczna oraz umiejętność nie przejmowania się błahostkami. Od bliskich osób oczekujesz lojalności i wierności (sam zresztą jesteś taki w stosunku do innych). Bywasz uparty i wymagający, choć czasem - niestety - leniwy. Lubisz wygody i dostatnie życie. Na ogół jesteś po prostu szczęściarzem.  

HOBBY: astronomia, technika, podróże.
SPORT: automobilizm, jazda konna, lotniarstwo.
ZAWÓD: prawnik, pracownik naukowy, pisarz.
SZCZĘŚLIWY DZIEŃ: sobota.
KOLOR: brązowy.
KAMIEŃ: granat.
ROŚLINA: rumianek.
OWOC: awokado.
ZNANI IMIENNICY: Arkadiusz Bazak - aktor, Arkadij Gajdar - pisarz, Arkadiusz Skrzypaszek - pięcioboista, Arkadij Strugacki - pisarz.
 

Żródło: "Księga imion na trzecie tysiąclecie", IwonaWydawnictwo Astrum Huchla, strona 46-47. Publikacja za zgodą Wydawnictwa Astrum.

Zdjęcia z dzieciństwaJeżeli się nie domyślasz kto jest na zdjęciach po prawej stronie, to informuję, że to autor strony, tyle że dwadzieścia kilka lat temu. Zdjęcia te rozbawiają mnie ale i  przypominają jak szybko mija czas.